ZVÝŠTE svoju ÚSPEŠNOSŤ telefonovania
o 100% a dohodnite si 2x VIAC STRETNUTÍ
Stiahnite si e-Book ZDARMA a začnite už dnes využívať 3 jednoduché kroky, vďaka ktorým zvýšite počet stretnutí
a klienti sa s vami budú radi stretávať
ZVÝŠTE svoju ÚSPEŠNOSŤ telefonovania
o 100% a dohodnite si 2x VIAC STRETNUTÍ
Stiahnite si e-Book ZDARMA a začnite už dnes využívať 3 jednoduché kroky, vďaka ktorým zvýšite počet stretnutí
a klienti sa s vami budú radi stretávať
Už sa vám stalo, že vám na to, čo predávate povedali: “Je to drahé!” ? Stáva sa vám to častejšie? Alebo možno máte v tíme ľudí, ktorí dostávajú túto námietku na cenu častejšie, ako by si želali?
V tomto článku sa s vami podelím o konkrétne tipy z mojej praxe, čo s tým urobiť a určite si pozrite aj video na konci, kde to celé zhrniem.
To je rovnica, ktorá vyjadrí či je niečo drahé – alebo nie je.
Ak je hodnota, ktorú poskytujem – niekoľko násobne vyššia … a klient vie, že za svoje peniaze dostane fakt super výsledok, účinok … tak je ochotný zaplatiť. Ak si však nie je istý, či vôbec dosiahne výsledok … zvažuje kúpu a hľadá lacnejšie alternatívy.
Vždy stretnete ľudí, ktorí vám budú hovoriť, že to je drahé …a vždy stretnete ľudí, ktorí s radosťou kúpia to, čo máte vy a ešte vám povedia, že to je málo na to, čo to robí. Každý máme iné priority a pre každého z nás je “drahé” iné.
Pre niekoho je drahé 5 € za niečo. Pre iného nie je problém zaplatiť za niečo 50 €.
Niektorí ľudia investujú kopec peňazí do elektroniky a napríklad je im jedno, čo jedia … a iní naopak investujú majland do doplnkov stravy a je im jedno či majú najnovší Iphone :).
Vybrať si a zamerať sa na Správny “typ” klientov, ktorí chcú, to čo mám ja a je pre nich priorita to, čo ja ponúkam = zaujíma ich to a chcú sa v danej téme zlepšovať.
Nepresviedčať ľudí, ktorých to nezaujíma – tí nie sú ochotní platiť a nevážia si vašu snahu.
Potrebujem poznať produkty, ktoré ponúkam – nielen z brožúry, ALE hlavne osobne a zo vlastnej skúsenosti a zo skúsenosti ostatných.
Používať to, čo predávam.
Hovoriť z vlastnej skúsenosti a neskôr pridávať skúsenosti mojich klientov. Ak ešte nemám klientov – hovoriť o skúsenostiach kolegýň a ich klientov, kým si nevybudujem vlastných.
Nepoužívať naučené formulky, ale hovorovú “ľudskú” reč a vysvetľovať veci polopatisticky, používať príklady a príbehy.
ZAMERAŤ sa na klienta – neverklíkovať si svoju schému – zamerať sa na jeho potreby, čo chce riešiť a LEN NA TO, ukázať mu, a vysvetliť mu ako mu to pomôže zlepšiť / vyriešiť jeho problém.
A teraz pre ďalšie rady si pozrite VIDEO
Čo zmeniť, ak dostávate Námietku “Je to Drahé.”
Verím, že vám rady pomohli, aplikujete ich do praxe a že do budúcna budete túto námietku dostávať minimálne.
Vaša Martina