ZVÝŠTE svoju ÚSPEŠNOSŤ telefonovania
o 100% a dohodnite si 2x VIAC STRETNUTÍ

Stiahnite si e-Book ZDARMA a začnite už dnes využívať 3 jednoduché kroky, vďaka ktorým zvýšite počet stretnutí
a klienti sa s vami budú radi stretávať

Odhaľte ako PRESVEDČÍTE vášho klienta, aby od vás kúpil

 ako presvedčiť zíkazníka

Aké by to bolo, keby ste hneď vedeli, čo na vášho klienta naozaj zaberie a čo ho presvedčí?

Chcete vedieť, akú máte páku na zákazníka?

Zistiť to je jednoduchšie, ako si myslíte.

Na nájdenie argumentov, ktoré presvedčia zákazníka, sa dnes používajú rôzne moderné technológie. V poslednom období je stále viac počuť o neuromarketingu, kde prostredníctvom magnetickej rezonancie dokážu marketéri doslova vidieť zákazníkom do hlavy.

Túto metódu použili aj pri tvorbe reklamy na projekt Dobrý anjel, preto ich posledná kampaň bola taká úspešná (písal som o tom v článku Neuromarketing – prevratné výskumy v správaní zákazníka). Táto metóda je však pre bežného obchodníka veľmi zložitá a nákladná.

ako presvedčiť zíkazníkaExistuje aj jednoduchší spôsob

Zistiť, na čo zákazník počúva, sa dá aj inak. Stačí mať len základné poznatky z reči tela a pri predaji ho pozorovať.

Musíte si všímať, čo urobí zákazník, keď napríklad použijete argument – otvorí sa alebo sa uzatvorí, predkloní sa alebo zakloní sa.

Poďme sa postupne pozrieť na to, čo si musíte pri rozhovore dôsledne všímať.

1. Prvý je jeho postoj, alebo poloha na stoličke. Väčšinou, keď zákazníka zaujmete, tak sa nakloní dopredu. Naopak, keď ho začnete nudiť, alebo vás začne mať na háku, tak sa skôr zakloní smerom dozadu.

2. Podobne je to aj s rukami. Keď vás počúva a je zaujatý, tak má ruky od seba. A zasa naopak, keď vás nepočúva alebo vám neverí, tak má ruky prekrížené (existuje tu viac variácii, preto treba naštudovať reč tela).

Preto, aby ste predišli omylu a dobre čítali zákazníka, je dôležité sa ne neho pozerať komplexne. Neusudzovať len na základe jedného gesta, ale celej série gest.

3. Dôležité je celkové pozorovanie. Pozorovanie zákazníka a jeho reči tela je najjednoduchší spôsob, ako získať od neho úprimnú spätnú väzbu. Často krát zákazník svojim pohybom a gestami vám povie ďaleko viac, než keby ste sa ho spýtali.

Mnohí obchodníci používajú reč tela na presviedčanie zákazníka, avšak len málo z nich používa reč tela na zistenie, čo na zákazníka funguje a čo nie.

4. Nakoniec začnite najprv pozorovať zákazníkov, ako reagujú na vaše argumenty. Ak u väčšiny zákazníkov pri tom istom argumente pôjdu do negatívnych gest, tak viete, že podanie daného argumentu (alebo argument) musíte zmeniť. Na druhej strane, pokiaľ použijú pozitívne gestá, tak ich treba začať pravidelne používať.

Ako je to u vás?

Používate reč tela?

Ako vám to pomáha?

fb-follow

Martin Mažár
volám sa Martin Mažár a som školiteľ predajných zručností a psychológie predaja. Pomáham obchodníkom a podnikateľom zvyšovať predaj, aby za ten istý čas práce zarobili viac peňazí. Svoje skúsenosti som získal počas svojej 13-ročnej praxe ako predajca v priamom predaji a v maloobchode. Posledných 7 rokov sa aktívne venujem trénovaniu obchodníkov. Za ten čas som ich vyškolil viac ako 5000. Priamo v teréne testujem nové aj staré predajné techniky, aby som zistil, čo naozaj funguje a čo nie. O výsledkoch mojich testovaní informujem v článkoch na mojich blogoch www.expertnapredaj.sk a www.predajnetechniky.sk a www.predajnaruby.sk
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.